Strona główna Dom Ile kosztowała telewizja cyfrowa w 2011?

Ile kosztowała telewizja cyfrowa w 2011?

autor ile kosztuje
0 komentarz 396 odsłon 2 minuty czytania

Porównaliśmy oferty telewizji cyfrowych. Niby mamy trzech operatorów, ale konkurencji między nimi praktycznie nie ma żadnej… Miesięczne różnice w opłatach sięgają kilku złotych.

Kanały i ceny telewizji cyfrowej

Wybraliśmy listę 21 kanałów, które chcielibyśmy mieć w swoim pakiecie telewizji. To programy podstawowe (TVP, TVN, Polsat), informacyjne (jak CNN, TVN 24, TVN CNBC, TVP Info), rozrywkowe (Fox, AXN, Comedy Central, MTV), naukowe (Travel, National Geographic, Discovery) i sportowe (Eurosport). Żaden pakiet w cenie do 40 zł nie zawierał wszystkich kanałów – w każdej ofercie zabrakło od 2 do 4 programów, najcześciej tych tematycznych. Najpopularniejsze kanały podstawowe możemy oglądać (nawet w standardzie HD) u wszystkich operatorów.

Biorąc pod uwagę pierwszy rok użytkowania najmniej zapłacimy za telewizję “n” – 558,00 zł. Tutaj też zawrzemy najkrótszy konktrakt – o długości 15 miesięcy. O 45 zł więcej w całym okresie będzie nas kosztować Cyfra+, a Cyfrowy Polsat ulokował się w bezpiecznym środku.

Jakie były promocje na telewizję cyfrową?

Miesięczne różnice w obciążeniach sięgają ok. 5 złotych (wliczając opłaty aktywacyjne), a więc nie mamy zbyt wielkiej konkurencji. Wybór telewizji satelitarnej powinien się więc opierać przede wszystkim na odpowiednim doborze kanałów które nas interesują. Uważajmy na kanały dostępne czasowo – np. Cyfrowy Polsat promocyjne oferuje kanały Discovery, czy Animal Planet i nie wiadomo kiedy zdecyduje się usunąć te programy z Pakietu Familijnego. Warto również zwrócić uwagę na długość umowy, bo ta może sięgać nawet 36 miesięcy! W tej kategorii króluje telewizja n z umową na 15 miesięcy.

Jak wyglądał multiroom?

Usługa korzystania z telewizji na kilku telewizorach w ramach jednego abonamentu jest płatna u wszystkich operatorów, a Cyfra+ oraz Telewizja N określili nawet minimalny miesięczny abonament, w którym można korzystać z tej usługi:

  • Telewizja n: 10 – 20 zł mies., w abonamencie od 59 zł
  • Cyfra+: 15 zł mies., w abonamencie od 54 zł
  • Polsat Cyfrowy: 30 zł mies.

Ile kosztuje telewizja cyfrowa aktualnie?

Koszt telewizji cyfrowej zależy od wybranej oferty i operatora. W Polsce najpopularniejszymi operatorami telewizji cyfrowej są np. nc+, Orange TV, UPC czy Vectra. Ceny ich ofert zaczynają się od około 30-40 złotych miesięcznie za podstawową ofertę, a mogą sięgać nawet kilkuset złotych miesięcznie za pakiety premium z większą ilością kanałów, dostępem do filmów i seriali na żądanie oraz dodatkowymi usługami.

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl