Strona główna Komputery Ile kosztują laptopy Lenovo?

Ile kosztują laptopy Lenovo?

autor ile kosztuje
0 komentarz 547 odsłon 6 minuty czytania

Bez wątpienia komputery mobilne są dzisiaj bardziej popularne niż stacjonarne. Wybór laptopa może przyprawić o zawroty głowy – bowiem rynek mieści ogromną ilość producentów sprzętu oraz setki modeli. Co więcej, każdy użytkownik komputera ma odmienne potrzeby – innego sprzętu potrzebuje gracz, innego osoba korzystająca wyłącznie z internetu i prostych programów, jeszcze innych parametrów będzie oczekiwał przedsiębiorca.

Na rynku laptopów można zauważyć jedną tendencję – sprzęt mimo tego iż tanieje, jest wykonywany coraz gorzej. Niestety producenci wyposażają swój sprzęt w delikatne zawiasy, uginające się obudowy, które podnosimy z największą ostrożnością. Klawiatury w dążeniu za nowoczesnością stają się coraz mniej wygodne. Ogromnym problemem w dobie najnowocześniejszych procesorów staje się nagrzewanie komputera, na które możemy narzekać już od dnia zakupu sprzętu.

Lenovo to chińska firma, która kiedyś była znana pod legendarną marką IBM. Doskonała jakość najwyższych modeli Lenovo przekłada się w dużym stopniu także na najtańsze laptopy produkowane przez tą firmę.

Lenovo produkuje sprzęt w trzech segmentach cenowych – co pozwala na łatwe wybranie tego który będzie dla nas najbardziej odpowiedni.

Ile kosztuje laptop Lenovo Essential?

Wydatek 1000-3000 zł

Najtańsze laptopy tej firmy można kupić za naprawdę małe pieniądze. Wybór tego sprzętu będzie trafiony dla osoby, która używa komputera w domu i nie zajmuje się graniem – bowiem zostały stworzone do przeglądania internetu i zadań biurowych. Czym wyróżniają się te komputery spośród niedrogiej konkurencji?

Kultura pracy na tym sprzęcie jest bardzo wysoka. Podczas gdy komputery innych firm o podobnych parametrach często sprawiają problem z nagrzewaniem się, nie mieliśmy takich doniesień o sprzęcie Lenovo.

Pracują one niemal bezgłośnie i osiągają niskie temperatury wewnątrz – co przekłada się na żywotność sprzętu.

Jeśli chodzi o materiały, z którego zostały wykonane nie ma rozbieżności w stosunku do innych firm – czyli dostajemy sprzęt wykonany z dobrej jakości plastiku, który czasem jest szczotkowany, dla uzyskania lepszego wizualnego efektu.

Mówiąc o parametrach poszczególnych komputerów, warto wczytać się w konfigurację sprzętową, bowiem różnice w wyposażeniu są bardzo duże.

Generalnie producent wyposaża je w stosunkowo nowoczesne mobilne procesory i nieco gorsze karty graficzne. Sztandarowe modele tej serii z systemem Windows 8 to G560 (od 2400 zł) i G570 (od 1400 zł), które za niską cenę oferują przyzwoitą wydajność i bardzo cichą pracę. Cieszy długa praca na baterii oraz dobrze zaprojektowane przywracanie systemu z awaryjnej partycji.

Reasumując – seria Essential jest stworzona dla osób, które szukają niezawodnego sprzętu za niską – lub nawet bardzo niską cenę, i nie mają dużych wymagań pod względem designu czy wydajności.

 

Ile kosztuje laptop Lenovo Ideapad?

Wydatek 1000-4500 zł

Podczas gdy seria przedstawiona powyżej stanowi rozwiązanie dla osoby, która szuka rozwiązania budżetowego, seria Ideapad to komputery przeznaczone dla osób które poszukują wydajnego i odróżniającego się, niebanalnego sprzętu.

W przypadku tej serii firma postanowiła odejść od czarnego koloru – obudowy są bowiem zdobione na różne sposoby. Na uwagę zasługuje wykonanie z materiałów lepszej jakości – najczęściej jest to prawdziwy szczotkowany metal.

Jednym z modeli tej serii który wzbudza duże emocje jest Yoga 13 – który zapowiada niejako nadejście nowej generacji komputerów z dotykowymi ekranami. Może pracować w jednym z czterech trybów -zatem sprawdzi się w roli klasycznego notebooka, jako tablet oraz w trybach pośrednich – czyli jako stojący tablet, na którym w końcu będzie można wygodnie obejrzeć film.

Lenovo lubi komputery o nieco bardziej poręcznych wymiarach, dlatego również Yoga ma jedynie 13,3 cala, a ekran jest wprost stworzony do współpracy z systemem Windows 8. Sprawdzi się doskonale jako przenośne narzędzie pracy.

Z kolei komputery z serii U stawiają na wzornictwo oraz jakość wykonania. Na pierwszy rzut oka widać, iż producent stawia na detale – takie modele jak przykładowo U350 (ok. 2200 zł) prezentują się bardzo elegancko – pokrywa została pokryta stylowym wzorem, dzięki któremu nie zostawia się na niej odcisków palców.

Z kolei podseria V jest mniej atrakcyjna wizualnie (natomiast bardziej stonowana) za to laptopy mają lepsze osiągi – sprawdzą się idealnie w biurze.

Ogólnie rzecz biorąc, każdy konsument, który szuka laptopa za nieco większe pieniądze, odnajdzie go w serii Ideapad. Każdy z tych komputerów ma w sobie coś interesującego, i można go uznać za ciekawą alternatywę dla ofert innych firm.

 

Ile kosztuje laptop Lenovo Thinkpad

Wydatek 1500-16000 zł

Thinkpad to seria wzorowa jeśli chodzi o jakość wykonania laptopów, parametry oraz użyte innowacje. Są wybierane bardzo często przez biura, urzędy, sprawdzają się zarówno w biznesie jak i przy użytku domowym.

Najbardziej charakterystyczną cechą tej serii jest… brzydki wygląd. Obudowa jest bardzo kanciasta i delikatnie mówiąc – wygląda tak jak laptopy sprzed piętnastu lat. Materiał, z którego została wykonana nie przyciąga wzroku, z uwagi na podobieństwo wizualne do taniego plastiku. Już po pierwszym kontakcie z tym sprzętem dowiesz się, iż jest on chroniony przez niezwykle zwarty szkielet, który przetrwa wszystko. Obudowa, wykonana ze specjalnego rodzaju tworzywa nie zbiera odcisków palców.

Co powoduje iż Thinkpady są tak drogie i tak dobrze się sprzedają?

Komputery są wykonane z materiałów najwyższej jakości. Dodatkowo producent zapewnia ci wszystko byś mógł pracować bez przestojów. Przykładowo klawiatura w niektórych modelach jest odporna na zalanie, a dysk twardy będzie wyłączany przed upadkiem przez czujnik grawitacyjny, co zabezpiecza przed utratą danych.

Przykładowym modelem przeznaczonym do pracy na zewnątrz jest Thinkpad X201 – zbudowany z włókna węglowego, który pomimo bardzo małych rozmiarów – 12,5 cali – pozwala na komfortowe zarządzanie firmą z każdego miejsca na świecie.

Przeciwieństwem tego maleństwa będzie seria z literką W, które stawiają na standardowe rozmiary oraz niezwykłą wydajność – jako nieliczne laptopy są wybierane jako stacje robocze dla profesjonalistów którzy potrzebują ogromnej mocy obliczeniowej. Sprawdza się także jako sprzęt dla grafików, ponieważ monitor odzwierciedla większą niż standardowa ilość kolorów. Producent zapewnia najsilniejsze procesory i karty graficzne, jednocześnie pozostawiając jakość wykonania na wzorowym poziomie. We wszystkich Thinkpadach szczególny nacisk postawiony jest na bezpieczeństwo danych – takie opcje jak czytnik linii papilarnych czy możliwość zainstalowania dwóch dysków twardych to standard. Jako jedne z nielicznych komputerów przenośnych posiadają matowe matryce – które pozwalają na pracę w jasno oświetlonym pomieszczeniu.

Ile kosztuje Lenovo Legion?

W Polsce ceny Lenovo Legion zaczynają się od około 4000 złotych (lub ekwiwalentnej kwoty w innej walucie) za najtańsze modele, a mogą sięgać nawet ponad 10000 złotych za najwydajniejsze modele. Ceny poszczególnych modeli zazwyczaj zależą od specyfikacji technicznej, takich jak procesor, karta graficzna, rozmiar ekranu, ilość pamięci RAM i dysku twardego.

Ile kosztują używane laptopy Lenovo?

Oto przykładowe ceny niektórych używanych modeli laptopów Lenovo w Polsce:

  • Używany laptop Lenovo ThinkPad T440p: od około 1500 złotych do 2500 złotych, w zależności od konfiguracji i stanu technicznego,
  • Używany laptop Lenovo ThinkPad X1 Carbon: od około 2500 złotych do 4000 złotych, w zależności od konfiguracji i stanu technicznego,
  • Używany laptop Lenovo Legion Y520: od około 3000 złotych do 4500 złotych, w zależności od konfiguracji i stanu technicznego,
  • Używany laptop Lenovo Ideapad 320: od około 1000 złotych do 2000 złotych, w zależności od konfiguracji i stanu technicznego,
  • Używany laptop Lenovo Yoga 510: od około 2000 złotych do 3500 złotych, w zależności od konfiguracji i stanu technicznego.

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl