Strona główna Finanse Ile kosztuje jen (JPY)?

Ile kosztuje jen (JPY)?

autor ile kosztuje
0 komentarz 948 odsłon 2 minuty czytania

Jen (JPY) to waluta Japonii regulowana przez Bank Japonii, który kontroluje podaż pieniądza i decyduje o polityce monetarnej. Wśród inwestorów i spekulantów na całym świecie natomiast, Jen jest również popularnym narzędziem inwestycyjnym, ponieważ handel jenowymi instrumentami finansowymi, takimi jak na przykład jenowe pary walutowe na rynku Forex, stanowi znaczną część rynków finansowych.


Aktualny kurs JPY/PLN w dniu 2024-05-25, o godz. 12:36 :

0,03 zł / 1 jena


Czym jest jen (JPY)?

Jen (JPY) to oficjalna waluta Japonii. Jest to trzecia co do wielkości gospodarka na świecie i ważny gracz na rynkach finansowych, dlatego jen jest jedną z najważniejszych walut na świecie.

Jen składa się z 100 senów, a w obiegu znajdują się monety o nominałach od 1 do 500 jenów oraz banknoty o nominałach od 1 000 do 10 000 jenów. Waluta ta jest regulowana przez Bank Japonii, który kontroluje podaż pieniądza i decyduje o polityce monetarnej.

Jaką walutą jest jen?

Jen jest uważany za walutę o niskim poziomie ryzyka, co oznacza, że inwestorzy często korzystają z niego jako formy inwestycji bezpiecznej przystani w okresach niepewności na rynkach finansowych. Jen jest również jedną z najczęściej wymienianych walut na rynku międzynarodowym, co oznacza, że na jego kurs może wpływać wiele czynników, takich jak sytuacja gospodarcza Japonii, polityka Banku Japonii oraz wydarzenia na rynkach globalnych.

Jen jest ważną walutą w handlu międzynarodowym, zwłaszcza w regionie Azji i Pacyfiku, i jest często używany do rozliczeń w handlu z Japonią. Jest również jednym z głównych składników w koszyku walutowym międzynarodowego funduszu walutowego (IMF).

Ile kosztuje jen (JPY) w 2023?

Na dzień 21 marca 2023 roku, 1 jen japoński jest warty około 0,038 złotych polskich. Warto jednak pamiętać, że kursy walut są podatne na zmiany i przed dokonaniem transakcji wymiany walut zawsze warto dokładnie sprawdzić aktualne kursy oraz konsultować się z ekspertami w dziedzinie finansów i wymiany walut.

Aktualny kurs jena można sprawdzić na wielu stronach internetowych, w tym na stronach internetowych banków, kantorów wymiany walut oraz na platformach inwestycyjnych. Kurs waluty jen zmienia się na bieżąco, w zależności od aktualnej sytuacji na rynku.

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl