Strona główna Usługi Ile kosztuje wysyłka paczkomatem?

Ile kosztuje wysyłka paczkomatem?

autor Piotr Grybek
0 komentarz 46 odsłon 2 minuty czytania

Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje wysyłka paczkomatem np. listu i czy to w ogóle jest możliwe. Wysyłka listu za pomocą paczkomatu jest szybka i prosta, a przede wszystkim bardzo wygodna. Pozwala to na oszczędność czasu i uniknięcie stania w kolejkach w punktach pocztowych. Niemniej jednak, zanim zdecydujemy się na nadanie listu w paczkomacie, warto dokładnie przebadać koszty związane z usługą, ponieważ ceny różnych firm mogą się różnić. Szczegóły poniżej!

Od czego zależą koszty wysyłki paczkomatem?

Koszt wysyłki paczki poprzez paczkomat zależy od wybranej firmy przewozowej oraz od wagi i rozmiaru przesyłki. W Polsce najpopularniejszymi firmami oferującymi usługi nadania paczek w paczkomatach są Paczkomaty InPost, DHL Parcel oraz Poczta Polska.

Czy wysyłka listu paczkomatem się opłaca?

Nadanie listu w paczkomacie nie jest zwykle opłacalne, ponieważ paczkomaty są przystosowane do nadawania przesyłek o większych gabarytach i wagach. Ponadto niektórzy przewoźnicy nie umożliwiają nadawania listów w paczkomatach. Warto również pamiętać, że koszt nadania listu lub innej przesyłki zależy nie tylko od wybranej firmy przewozowej, ale także od wagi, rozmiaru oraz wybranych opcji dodatkowych, takich jak ubezpieczenie przesyłki czy pobranie płatności. Przed nadaniem listu w paczkomacie lub innej formie wysyłki, warto dokładnie przebadać koszty i oferty różnych przewoźników, aby wybrać najlepszą opcję dla naszych potrzeb.

Ile kosztuje wysyłka paczkomatem?

Jeśli jednak chodzi o koszt wysyłki listu poprzez paczkomat, to zależy to od wybranego przewoźnika. Oto orientacyjne ceny nadania listu przez trzy najpopularniejsze firmy przewozowe w Polsce:

Paczkomaty InPost:

  • list ekonomiczny do 350 g – około 7 złotych,
  • list priorytetowy do 50 g – około 8 złotych.

DHL Parcel:

  • list ekonomiczny do 1 kg – około 11 złotych,
  • list priorytetowy do 1 kg – około 14 złotych.

Poczta Polska:

  • list ekonomiczny do 50 g – około 5 złotych,
  • list priorytetowy do 50 g – około 7 złotych.

Jak możemy zobaczyć, koszty wysyłki listów za pomocą paczkomatu różnią się w zależności od wybranej firmy przewozowej, wagi oraz rozmiaru listu.Nie zawsze jednak jest to najbardziej opłacalne i, pomimo że jest t niezaprzeczalnie wygodna opcja, w przypadku listów warto rozważyć klasyczne nadanie tej przesyłki.

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl