Strona główna Usługi Ile kosztuje wysyłka paczkomatem?

Ile kosztuje wysyłka paczkomatem?

autor Piotr Grybek
0 komentarz 434 odsłon 3 minuty czytania

Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje wysyłka paczki lub listu paczkomatem. Nadanie przesyłki za pomocą paczkomatu jest szybkie i proste, a przede wszystkim bardzo wygodne. Pozwala to na oszczędność czasu i uniknięcie stania w kolejkach w punktach pocztowych. Niemniej jednak, zanim zdecydujemy się na nadanie listu w paczkomacie, warto dokładnie przebadać koszty związane z usługą, ponieważ ceny różnych firm mogą się różnić. Sprawdź, ile kosztuje wysyłka InPost i innych firm kurierskich.

Od czego zależą koszty wysyłki paczkomatem?

Koszt wysyłki paczki poprzez paczkomat zależy od wybranej firmy przewozowej oraz od wagi i rozmiaru przesyłki. W Polsce najpopularniejszymi firmami oferującymi usługi nadania paczek w paczkomatach są InPost, DHL Parcel oraz Poczta Polska.

Czy wysyłka listu paczkomatem się opłaca?

Nadanie listu w paczkomacie nie jest zwykle opłacalne, ponieważ paczkomaty są przystosowane do nadawania przesyłek o większych gabarytach i wagach. Ponadto niektórzy przewoźnicy nie umożliwiają nadawania listów w paczkomatach. Warto również pamiętać, że koszt nadania listu lub innej przesyłki zależy nie tylko od wybranej firmy przewozowej, ale także od wagi, rozmiaru oraz wybranych opcji dodatkowych, takich jak ubezpieczenie przesyłki czy pobranie płatności. Przed nadaniem listu w paczkomacie lub innej formie wysyłki, warto dokładnie przebadać koszty i oferty różnych przewoźników, aby wybrać najlepszą opcję dla naszych potrzeb.

Ile kosztuje wysyłka paczkomatem?

Jeśli jednak chodzi o koszt wysyłki listu poprzez paczkomat, to zależy to od wybranego przewoźnika. Przedstawiamy orientacyjne ceny nadania listu przez trzy najpopularniejsze firmy przewozowe w Polsce:

usługa dostawcy paczkomat InPost DHL Parcel Poczta Polska
list ekonomiczny ok. 7 zł ok. 11 zł ok. 5 zł
list priorytetowy ok. 8 zł ok. 14 zł ok. 7 zł

Jak możemy zobaczyć, koszty wysyłki listów za pomocą paczkomatu różnią się w zależności od wybranej firmy przewozowej, wagi oraz rozmiaru listu. Mimo że wysyłka paczkomatem jest wygodna, to nie zawsze stanowi opłacalne rozwiązanie, dlatego w przypadku listów warto rozważyć klasyczne nadanie przesyłki.

Ile kosztuje wysyłka za pobraniem?

Firma InPost umożliwia nadanie i odbiór paczki paczkomatem za pobraniem, jednak wiąże się to z podwyższeniem kosztów dostawy. Osoba odbierająca przesyłkę może uiścić opłatę online w formie PayByLink przed wyjęciem paczki ze skrytki. Inną opcją jest dokonanie płatności przy użyciu kodu BLIK przy paczkomacie. Adresat paczki może także zapłacić za przesyłkę kartą płatniczą podczas odbierania jej z automatu. Poniżej przedstawiamy, ile kosztuje wysłanie paczki paczkomatem za pobraniem:

wymiary paczki koszt wysyłki
64 × 38 × 8 cm od 18,99 zł
64 × 38 × 19 cm od 20,49 zł
64 × 38 × 41 cm od 23,99 zł

Środki po odebraniu paczki trafiają na rachunek nadawcy zwykle w ciągu 5 dni roboczych od momentu opłacenia przesyłki. Należy pamiętać, że na to, ile kosztuje wysłanie paczki InPost, ma również wpływ wybrany sposób dostawy — w przypadku transportu przesyłki z jednego paczkomatu do drugiego zwykle koszty usługi są niższe niż wtedy, gdy kurier dostarcza paczkę pod wskazany adres.

Jak widać to, ile kosztuje nadanie paczki w paczkomacie, jest uzależnione w znacznej mierze nie tylko od gabarytów przesyłki, ale także wybranego dostawcy. Jaki sposób wysyłki listów i paczek najbardziej odpowiada Twoim preferencjom? Przedstaw swoją opinię w komentarzu.

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl