Strona główna Komputery Ile kosztuje program antywirusowy?

Ile kosztuje program antywirusowy?

autor ile kosztuje
0 komentarz 1,3K odsłon 2 minuty czytania

Roczna subskrypcja programu antywirusowego (system Windows, wersja BOX na jedno stanowisko) kosztuje 60 – 150 złotych w zależności od wybranego produktu. Nie zawsze droższy program oferuje lepszą skuteczność. Przed dokonaniem wyboru zapoznaj się więc z poniższym wynikiem testu antywirusów.

Test antywirusów w 2011

Niezależna organizacja AV Comparatives opublikowała w lutym 2011 roku wyniki badań, podczas których testowała programy antywirusowe pod względem ich skuteczności działania, szybkości skanowania czy ilości fałszywych alarmów (im mniej, tym lepiej). Pod względem skuteczności podium zajęły programy przedstawione w poniższej tabeli.

antywirus skuteczność
G DATA Antiśvirus 2011 99,8%
Trustport Antivirus 2011 99,2%
Avast 5.1 98,4%

Pierwszą dziesiątkę zamknął McAfee (skuteczność 96,8%), który jednocześnie wygrał zestawienie w innej kategorii — jako jedyny nie wygenerował żadnego fałszywego alarmu o zagrożeniach. Dzięki temu nie otrzymujemy niepotrzebnych komunikatów, co poprawia komfort pracy przy komputerze.

Jaki antywirus wybrać?

Kupując program antywirusowy, nie należy sugerować się wyłącznie ceną, ale przede wszystkim skutecznością. Wszak bezpieczeństwo naszych danych jest bezcenne i nie warto oszczędzać, gdyż w przypadku słabej ochrony antywirusowej łatwo możemy stracić dane i pieniądze. Szukając odpowiedniego dla nas produktu należy wybierać program będący w kategorii ADVANCED+ lub ADVANCED. Wówczas będziemy mieli pewność, że nasze dane są pod dobrą ochroną.

Posiadając legalny system Windows możemy skorzystać z bezpłatnego programu antywirusowego firmy Microsoft, który znalazł się kategorii ADVANCED. Jego skuteczność w wykrywaniu wirusów sięga 95,8% i jest o 4% gorsza niż zwycięzca rankingu (zajął 11. miejsce).

Ile kosztuje program antywirusowy?

Ceny programów antywirusowych w Polsce różnią się w zależności od producenta, funkcji i czasu trwania licencji. Najtańsze programy antywirusowe są dostępne za darmo, ale tego typu opcje często mają ograniczone funkcje i słabszą ochronę. Programy antywirusowe dla jednego komputera, które oferują także dodatkowe funkcje, takie jak ochrona przed oprogramowaniem szpiegującym i filtrowanie wiadomości e-mail, zazwyczaj kosztują od 100 do 200 zł rocznie. Wersje dla wielu komputerów i sieci kosztują zazwyczaj od 200 do 400 zł rocznie.
Niektóre firmy oferują również programy antywirusowe na abonament, które umożliwiają korzystanie z oprogramowania przez określony czas, zazwyczaj od jednego do trzech lat. Cena za takie oprogramowanie może wynosić od 50 do 100 zł rocznie.

antywirus cena za rok
Norton 360 150 zł
McAfee Total Protection 100 zł
Kaspersky Internet Security 120 zł
Bitdefender Total Security 180 zł
Avast Premium Security 140 zł

Ceny programów antywirusowych w Polsce mogą się więc znacznie różnić w zależności od producenta, funkcji i czasu trwania licencji. Zazwyczaj wahają się od kilku złotych rocznie do kilkuset złotych rocznie. Ważne jest, aby dokładnie przemyśleć swoje potrzeby i budżet, aby wybrać odpowiedni program antywirusowy. A Ty, z jakiego antywirusa korzystasz? Daj znać w komentarzu!

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl