Need For Speed World

Need For speed to seria gier komputerowych, których nie trzeba nikomu przedstawiać. Seria ta posiada ogromną rzeszę fanów na całym świecie. A jej główne atuty to przede wszystkim świetna grywalność, masa samochodów i możliwość tuningu. Nowa wersja Need For Speed’a o podnazwie „World” przenosi w nas w zupełnie inny świat rozrywki. Choć w poprzednich częściach istniał system multiplayer, to tutaj w odróżnieniu do poprzednich części praktycznie niedostępny system rozgrywki dla pojedynczego gracza. W zamian za to otrzymujemy dostęp do całkowicie bezpłatnej darmowej gry, którą możemy w całości pobrać przez internet.

Do grania wystarczy posiadać komputer z dostępem do sieci oraz zamiłowanie do samochodów. A tych w grze jest mnóstwo. Wszystkie podzielone są na 3 klasy. Wiadomo im wyższa klasa tym samochód jest szybszy. Pierwszy samochód kupujemy za gotówką, ale następne możemy jedynie kupić za specjalne punkty – bootsy, które niestety musimy kupić. Nie kosztują one wiele, więc za 1,23 zł możemy cieszyć się z nowego samochodu. Istnieje również możliwość zakupu samochodu za pieniądze zdobyte w grze. Ale zebranie 100000 kredytów i osiągnięcie 38 poziomu w grze nie należy do najłatwiejszych zadań. Aha, w roli wyjaśnienia, kolejne poziomy zdobywamy za pomocą zdobytych w czasie wyścigu punktów doświadczenia. Możemy także aktywować specjalne mnożniki zdobywanych punktów. lub też aktywować power-upy. W samej grze jest mnóstwo bonusów. Codzienne zbieranie diamentów daje nam za każduym razem specjalne części lub ulepszenia naszego wozu. Karty nagród po zajęciu w wyścigu miejsca na podium. Oczywiście możemy także sami zakupić wymienione wyżej części za gotówke. A tych jest również sporo w zależności od tego jaki samochód wybierzemy. Niestety za Tuning wizualny musimy płacić BOOTS’ami. Możemy jedynie zmienić kolor lub nakleić naklejki. To sprawia, ze bardzo ostrożnie wybieramy swój pojazd i bardzo się do niego przyzwyczajamy. Można by nawet powiedzieć, że dbamy o niego bardziej niż swój prawdziwy wózek. Myślę że bardzo dobrym pomysłem jest wprowadzenie do gry starszych ale klasycznych wozów takich jak Volkswagen Golf I GTI lub też Audi quattro 20v.

Sama rozgrywka jest banalnie prosta. Po zakupieniu samochodu jeździmy po mieście w tzw. „Jeździe dowolnej”. Podjeżdżamy w okolice wyścigu. Następnie w zależności od rodzaju wyścigu przyłączamy się do gry z innymi graczami, lub też do pojedynczego wyścigu. Istnieje także możliwość rozgrywania prywatnych wyścigów ze znajomymi. A możliwości jest pełno. Począwszy od sprintów, czy wyścigów a skończywszy na drużynowych ucieczkach przed policją. W każdym wyścigu mamy do dyspozycji specjalne zagrania (cztery rodzaje kart) takie jak „Nitro” które znacząco przyspiesza samochód, „Moloch” dzięki któremu z łatwością taranujemy wszystko na naszej drodze (łącznie z blokadami) lub „magnes” dzięki któremu samochód prowadzącego w wyścigu przyciąga do siebie inne samochody na jezdni.

Podsumowując. Need For Speed World to gra sieciowa przeznaczona przede wszystkim dla fanów serii. Zastosowano w niej kilka innowacyjnych pomysłów związanych z wyścigami. Powinny się one przyjąć i z pewnością dostarczą wielu godzin rozrywki.

Odwiedź Need For Speed World

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *