Strona główna Usługi Ile kosztuje wysyłka OLX?

Ile kosztuje wysyłka OLX?

autor Emilia Woźniak
0 komentarz 3,3K odsłon 3 minuty czytania

OLX to platforma handlu online pozwalająca użytkownikom na kupowanie i sprzedawanie różnych przedmiotów. Użytkownicy mogą wystawiać swoje przedmioty na sprzedaż, umieszczając ogłoszenia zawierające opis, zdjęcia, ceny, a także informacje kontaktowe. Sprawdź, ile może kosztować wysyłka paczki na OLX.

Jakie są możliwości wysyłki OLX?

Platforma OLX jest dostępna zarówno przez przeglądarkę internetową, jak i przez dedykowane aplikacje mobilne. Oferuje także różne opcje bezpieczeństwa i moderacji, aby pomóc użytkownikom w bezpiecznym kupowaniu i sprzedawaniu przedmiotów online. Chcąc się dowiedzieć, ile kosztuje ogłoszenie na OLX, należy wziąć pod uwagę kategorię, w której przedmiot zostanie umieszczony, a także to, czy sprzedającemu zależy na promowaniu ogłoszenia. Zazwyczaj samo zamieszczenie oferty jest bezpłatne, ale za wyświetlanie jej wyżej należy już uiścić opłatę.

Metody wysyłki dostępne na OLX to skorzystanie z usług jednej z firm kurierskich (InPost, Poczta Polska i Paczka ORLEN) lub odbiór osobisty. Ta druga opcja jest często preferowana przez osoby mieszkające w tej samej okolicy lub w przypadku zakupu dużych przedmiotów, takich jak meble. Do niedawna OLX nie oferował opcji wysyłki pozostawiając ustalenie tej kwestii sprzedającym i kupującym.

Ile kosztuje wysyłka OLX paczkomatem?

Jedną z opcji wysyłki jest nadanie paczki paczkomatem InPost. Cena usługi może się różnić w zależności od rozmiaru i wagi przesyłki. Podczas zamieszczania ogłoszenia sprzedający podaje szacowane wymiary przedmiotu i określa gabaryt paczki. Ceny wysyłki zostały bardziej szczegółowo przedstawione w tabeli.

gabaryt wymiary paczki maksymalna waga koszt
A 8 × 38 × 64 cm 25 kg ok. 12,99 zł
B 19 × 38 × 64 cm 25 kg ok. 14,99 zł
C 41 × 38 × 64 cm 25 kg ok. 16,99 zł

Po zakupie sprzedający może wygenerować etykietę i nadać paczkę w wybranym paczkomacie zgodnie z instrukcjami dostępnymi na serwisie.

Ile kosztuje przesyłka OLX za pośrednictwem Poczty Polskiej?

OLX udostępnia również możliwość wysyłki paczki Pocztą Polską. Cena tej usługi jest uzależniona od gabarytów przesyłki i jej wagi. Koszty skorzystania z tej opcji dostawy mogą wyglądać następująco:

maksymalna waga koszt 
1 kg 9 – 12 zł
2 kg 10 – 17 zł
5 kg 18 – 21 zł
10 kg 25 – 32 zł
20 kg 40 – 50 zł

Podobnie jak w przypadku przesyłki paczkomatem etykieta po zatwierdzeniu zakupu przedmiotu jest generowana automatycznie, a sprzedający musi tylko umieścić ją na przesyłce.

Ile kosztuje wysyłka ORLEN Paczką na OLX?

Ciekawą opcją jest nadanie paczki w jednym z punktów ORLEN. Sprzedający może zanieść przesyłkę na stację lub wysłać ją w paczkomacie. Poniżej przedstawiamy możliwe opcje wysyłki wraz z kosztami:

rodzaj paczki cena waga wymiary
mini ok. 11,99 zł do 5 kg 8 × 38 × 60 cm
standardowa ok. 13,99 zł do 20 kg 41 × 38 × 60 cm

Skorzystanie z tej opcji wysyłki wydaje się dosyć wygodne. Tym bardziej że powstaje coraz więcej punktów, gdzie można nadać i odebrać paczkę.

Na OLX dostępne są różne opcje wysyłki, jednak sprzedający i kupujący nadal mają możliwość ustalenia między sobą sposobu dostawy. Wielu użytkowników wybiera też odbiór osobisty, ponieważ pozwala to zaoszczędzić kilka złotych na wysyłce. A Ty lubisz korzystać z serwisu OLX? Daj znać w komentarzu.

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl