Strona główna Moto Ile kosztuje oklejenie auta?

Ile kosztuje oklejenie auta?

autor Franciszka Wiśniewska
1 komentarz 266 odsłon 3 minuty czytania

Osoby, które posiadają samochód dobrze wiedzą, jak należy zadbać o swoje auto. Starają się oni regularnie je myć, wymieniać oleje itp., aby zapewnić komfort podczas jazdy. Jednakże jeśli obecny kolor auta wymaga przez ciebie wymiany lub bardziej chcesz wyróżnić swoje auto, warto pomyśleć nad oklejeniem auta. W poniższym artykule będziemy pisać o specjalnym oklejeniem samochodów, oraz podpowiemy, ile kosztuje takie oklejenie.

Gdzie można okleić auto?

Niektórzy stosują specjalne naklejki, aby udekorować swoje auto. Materiały te wykonane są techniką fleksodruku, które powstają na zasadzie szybkoschnącej farby przystosowane do oklejania różnych powierzchni płaskich tj. metal, szło, plastik itp. Aby wykonać taką naklejkę, należy posiadać szablon z jakimś wzorem lub w programie komputerowym wyznaczyć odpowiednie wymiary. Jednak, gdy chcemy bardziej wyróżnić swoje auto, należy poszukać specjalistyczną firmę, która zajmuje się profesjonalnym oklejeniem auta i nie tylko. Gdzie można okleić auto? Jednym z proponowanych miejsc są różne pracownie reklamy, które zajmują się nie tylko oklejaniem samochodów, ale także oferują szeroki zakres usług aranżacyjnych. W przypadku, gdy chcemy okleić samochód na całej powierzchni, zalecamy udać się do różnych warsztatów tuningu samochodowych. W takich firmach możesz polepszyć wygląd swojego auta, ale również dopasować do niego odpowiednie części. Ponadto, takie warsztaty oferują szeroki zakres koloryzacji samochodowych różnymi technikami. Jakimi? W poniższej części artykułu pokażemy różne metody oklejenia aut.

Czym można okleić auto?

Istnieje wiele metod, aby sprawnie i dobrze okleić auto. Jedni stosują amatorskie naklejki, w celu polepszenia wyglądu swojego samochodu, a drudzy udają się do specjalnych salonów, by profesjonalnie nałożyć odpowiedni materiał na powierzchnię auta. W przypadku, gdy mamy do czynienia ze specjalnymi warsztatami, które zajmują się oklejeniem pojazdów, możemy poznać różne sposoby. Jakie? Pierwszą, a zarazem standardową formą oklejenia auta jest wykorzystanie specjalistycznej folii koloryzującej. Można ją stosować na bazie ciepła, czyli pod wpływem specjalnego palnika z gorącym powietrzem. Folia, która znajdująca się na powierzchni auta jest rozgrzana do takiego stopnia, że jest ona „wtapiana” do maski samochodu. Folię tę można także stosować na zasadzie naklejki, czyli odklejenie jej od pierwotnego podłoża i przyłożenie na element auta. W tym przypadku używa się specjalnych narzędzi tj. rakla, nożyka, płynu. Aby rozprowadzić folie na powierzchni auta, tymi narzędziami można pozbyć się powietrza, które znajduje się pod folią. Oprócz folii, firmy tuningowe także koloryzują samochody lakierami, aby efekt był zadowalający jak w przypadku folii.

Ile kosztuje oklejenie auta?

Oczywiście cena oklejenia będzie związana z różnymi czynnikami. Pierwszą z nich jest materiał, który jest podstawowym elementem. Drugi jest robota wykonana przez danego pracownika, który stara się, aby jak najdokładniej przymocować folię do samochodu. Jaka jest łączna cena? W zależności od firmy tuningowej cena może wynosić około 6 000 zł. Jeśli chcesz, aby twoje auto wyróżniało się spośród innych samochodów, warto przeznaczyć taką kwotę na oklejenie auta.

Ile kosztuje folia do oklejania auta?

W Polsce ceny folii do oklejania samochodów zaczynają się zwykle od około 8 złotych za metr bieżący, ale cena może być wyższa dla bardziej zaawansowanych i specjalistycznych rodzajów folii. Przykładowo, folie samochodowe w metalizowanym lub kameleonowym kolorze, folie z efektem chromu, matowe lub folie o wysokiej jakości, które chronią lakier samochodu przed zarysowaniami, mogą być droższe.

podobne artykuły

1 komentarz

Olek 25 sierpnia 2022 - 14:49

Oh, matko… 6.000 zł? Przecież jak te “Sebixy” oklejają auta to ta usługa jest droższa niż wartość tych zdezelowanych 30-letnich BMW :p
Bardzo zabawne XD

odpowiedz

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl