Ubezpieczenie na życie

Każdy z nas powinien zdać sobie sprawę z tego, jak ważne jest dobrze wybrane ubezpieczenie na życie. Jednak, zanim wybierzemy ofertę konkretnego ubezpieczyciela, dobrze jest zorientować się w możliwościach, jakie mamy do wyboru. Chodzi tu nie tylko o koszt comiesięcznych, czy kwartalnych składek, ale również o sumę pieniędzy, na jaką się ubezpieczamy oraz sytuacje, w których będziemy mogli liczyć na szybką wypłatę uzbieranych środków.

Zabezpieczenie najbliższych

Najczęściej ubezpieczenia na życie skupiają się na zabezpieczeniu naszych najbliższych w razie naszej niespodziewanej śmierci. Oznacza to, że gdy umrzemy, rodzina otrzyma pieniądze z naszej polisy ubezpieczeniowej. Pozwoli im to m.in. uporządkować sprawy związane z naszą śmiercią, pogrzebem ale też pomoże w ułożeniu sobie życia od nowa. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy to my byliśmy głównymi żywicielami rodziny i bez nas rodzinie będzie trudno stanąć na nogi i poradzić sobie z utrzymaniem.

Niezdolność do pracy

Rozszerzenie polisy na życie o ubezpieczenie na wypadek niezdolności do pracy jest ochroną przed niespodziewanymi wydarzeniami, które mogłyby nam uniemożliwić dalsze, samodzielne zarabianie. Dzięki nim, łatwiej będzie nam odnaleźć się w świecie nawet wtedy, gdy staniemy się z dnia na dzień np niepełnosprawni czy częściowo ograniczy się nasz możliwość efektywnego, szybkiego pracowania fizycznego. Oprócz tego, ubezpieczenie na życie można łączyć też z polisą posagową, co jest częste wśród małych dzieci, którym rodzice wykupują polisę. Istnieje też ubezpieczenie na życie i dożycie, czyli polisa uwzględniająca nasz okres emerytalny.

Wypadek

Poza tym, zdarzają się ubezpieczenia na życie, które jednocześnie obejmują ubezpieczenie od wypadków. Taki pełen pakiet jest, oczywiście, najkorzystniejszy dla każdego z nas. Jednak rzeczywiście, wysokość składek jest w takiej sytuacji wyższa od pojedynczego ubezpieczenia. Nie zmienia to faktu, że jest to najlepsza opcja, która chroni nas w przypadku doznania jakiegokolwiek uszczerbku na zdrowiu, ale też zabezpiecza rodzinę na wypadek naszego zgonu. Jeśli nas na nią stać i zarazem myślimy perspektywicznie o tym, co może się zdarzyć w przyszłości – warto skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *