Strona główna Finanse Ile kosztuje ubezpieczenie na życie?

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie?

autor ile kosztuje
0 komentarz 173 odsłon 3 minuty czytania

Każdy z nas powinien zdać sobie sprawę z tego, jak ważne jest dobrze wybrane ubezpieczenie na życie. Jednak, zanim wybierzemy ofertę konkretnego ubezpieczyciela, dobrze jest zorientować się w możliwościach, jakie mamy do wyboru. Chodzi tu nie tylko o koszt comiesięcznych, czy kwartalnych składek, ale również o sumę pieniędzy, na jaką się ubezpieczamy oraz sytuacje, w których będziemy mogli liczyć na szybką wypłatę uzbieranych środków.

Dlaczego ubezpieczenie na życie jest ważne?

Najczęściej ubezpieczenia na życie skupiają się na zabezpieczeniu naszych najbliższych w razie naszej niespodziewanej śmierci. Oznacza to, że gdy umrzemy, rodzina otrzyma pieniądze z naszej polisy ubezpieczeniowej. Pozwoli im to m.in. uporządkować sprawy związane z naszą śmiercią, pogrzebem, ale też pomoże w ułożeniu sobie życia od nowa. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy to my byliśmy głównymi żywicielami rodziny i bez nas rodzinie będzie trudno stanąć na nogi i poradzić sobie z utrzymaniem.

Niezdolność do pracy a ubezpieczenie

Rozszerzenie polisy na życie o ubezpieczenie na wypadek niezdolności do pracy jest ochroną przed niespodziewanymi wydarzeniami, które mogłyby nam uniemożliwić dalsze, samodzielne zarabianie. Dzięki nim łatwiej będzie nam odnaleźć się w świecie nawet wtedy, gdy staniemy się z dnia na dzień np. niepełnosprawni czy częściowo ograniczy się nasz możliwość efektywnego, szybkiego pracowania fizycznego. Oprócz tego, ubezpieczenie na życie można łączyć też z polisą posagową, co jest częste wśród małych dzieci, którym rodzice wykupują polisę. Istnieje też ubezpieczenie na życie i dożycie, czyli polisa uwzględniająca nasz okres emerytalny.

Ubezpieczenie na życie a wypadek

Poza tym zdarzają się ubezpieczenia na życie, które jednocześnie obejmują ubezpieczenie od wypadków. Taki pełen pakiet jest, oczywiście, najkorzystniejszy dla każdego z nas. Jednak rzeczywiście, wysokość składek jest w takiej sytuacji wyższa od pojedynczego ubezpieczenia. Nie zmienia to faktu, że jest to najlepsza opcja, która chroni nas w przypadku doznania jakiegokolwiek uszczerbku na zdrowiu, ale też zabezpiecza rodzinę na wypadek naszego zgonu. Jeśli nas na nią stać i zarazem myślimy perspektywicznie o tym, co może się zdarzyć w przyszłości – warto skorzystać.

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie?

Przykładowe składki ubezpieczenia na życie w Polsce to:
  1. Ubezpieczenie na życie standardowe: Składki mogą wynosić od kilku do kilkudziesięciu złotych miesięcznie, w zależności od wieku, stanu zdrowia, wysokości sumy ubezpieczenia i okresu ubezpieczenia.
  2. Ubezpieczenie na życie z dodatkowymi usługami: Składki za ubezpieczenie na życie z dodatkowymi usługami, takimi jak ubezpieczenie od niezdolności do pracy, ubezpieczenie od utraty pracy itp., mogą być wyższe i wynosić kilkadziesiąt złotych miesięcznie.
  3. Ubezpieczenie na życie z dodatkowymi opcjami: Składki za ubezpieczenie na życie z dodatkowymi opcjami, takimi jak ubezpieczenie od chorób przewlekłych, ubezpieczenie od wypadku itp., mogą być jeszcze wyższe i wynosić kilkaset złotych miesięcznie.

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl