Ubezpieczenie komunikacyjne OC

Ubezpieczanie pojazdów silnikowych jest dziś obowiązkiem ich właścicieli. Niemniej jednak, obligatoryjne jest jedynie ubezpieczenie OC, natomiast pozostałe opcje są jedynie kwestią własnych preferencji, potrzeby i perspektywicznego myślenia. Nie zmienia to faktu, że najlepszym rozwiązaniem jest pełen pakiet ubezpieczeń, który chroni nie tylko poszkodowanych przez nas, ale i nas samych nawet wtedy, gdy do wypadku dochodzi z naszej winy.

Choć ubezpieczenie samochodu wynosi z reguły tyle samo, bez względu na jego typ i markę, to oferty różnych firm ubezpieczeniowych mogą się od siebie nieznacznie różnić. Jeśli chodzi o motocykle jest różnie: niektóre firmy ubezpieczeniowe rozgraniczają je w zależności od pojemności silnika i wyliczają konkretne stawki na tej podstawie. Ponadto, bywa i tak, że inną cenę ubezpieczenia płacą posiadacze zwykłych motorowerów, a inną właściciele motocykli sportowych czy imponujących, dużych motocykli takich, jak choćby Harley.

OC/AC

Zarówno ubezpieczenie samochodu, jak i ubezpieczenie motocykla może występować pod postacią OC oraz AC. Tu zasady są podobne. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe, natomiast Autocasco jedynie zalecane. Warto przy tym zaznaczyć, że podstawowy pakiet samochodowy zwykle dotyczy ubezpieczenia samochodu od kradzieży lub kosztów poniesionych przez właściciela w trakcie wypadku z winy którejkolwiek ze stron, w tym z winy jego samego. Natomiast w przypadku motocykli, wiele firm ubezpieczeniowych automatycznie ubezpiecza także najważniejsze akcesoria motocyklowe, w tym głównie kask.

Zniżki

Ceny i ewentualne zniżki powodowane ciągłością ubezpieczenia OC są naliczane w zależności od oferty danej firmy ubezpieczeniowej. Inne zniżki (a więc i inny całkowity koszt ubezpieczenia pojazdu) dostaną osoby dopiero zaczynające jazdę samochodem, inne doświadczeni kierowcy a jeszcze inne osoby, które od lat jeżdżą bezwypadkowo. Najłatwiej jest porównać poszczególne oferty przy pomocy specjalistycznych porównywarek online, które pomogą szybko i sprawnie wybrać propozycję idealną dla nas. Warto jest też wybrać się do siedziby biur ubezpieczających i poprosić o ofertę na piśmie, która na spokojnie będziemy mogli przeanalizować w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *