Rozliczenie PIT

Kwiecień to gorący okres dla wszystkich biur księgowych i podatników. Ostatni miesiąc w którym można złożyć rozliczenie roczne za poprzedni rok. Podatnicy zobowiązani są zakończyć tę czynność do 31.04 włącznie. W przypadku gdy korzystamy z ulg, rozliczamy się razem ze współmałżonkiem, gramy na giełdzie czy też prowadzimy własną działalność nasz PIT może składać się nawet z kilkunastu stron.

Na szczęście nie musimy sami martwić się o poprawność wypełnianego zeznania podatkowego (choć dla odważnych i ta opcja jest ułatwiona – można skorzystać z bezpłatnych narzędzi wspomagających proces wypełniania odpowiedniego formularza PIT. PIT może wypełnić odpłatnie wybrane biuro księgowe. Cenniki biur rachunkowych w zakresie rozliczeń podatkowych są dość podobne. Nieliczne, bardzo wyrozumiałe biura proponują rozliczenie podatkowe bezpłatnie jeśli jesteś ich stałym klientem (np. prowadzą Twoją księgę przychodów i rozchodów). Częściej jednak zdarza się, że rozliczenie PIT ma swoją określoną cenę a dla stałych klientów jest ona nieco niższa.

Rozliczenie PIT 37 kosztuje już od 10 zł, częściej można znaleźć cenę (od) 20 zł, jednak większość biur oferuje rozliczenie podatkowe na sztywno – 50 zł lub z widełkami – około 50 zł (w wolnym rozumieniu od 50 zł w górę). Jeśli zamierzasz skorzystać z usług biura rachunkowego przy rozliczeniu PIT pamiętaj – im później się zdecydujesz, tym więcej zapłacisz.