Strona główna Telekomunikacja Ile kosztuje roaming?

Ile kosztuje roaming?

autor ile kosztuje
0 komentarz 452 odsłon 2 minuty czytania

Od 1 lipca 2013 r. podróżujący po krajach Unii Europejskiej płacą mniej za usługi roamingowe.

Czym jest roaming?

Roaming to usługa, która pozwala użytkownikom telefonii komórkowej korzystać z usług swojego operatora na terenie innych krajów lub w sieciach innych operatorów. Roaming pozwala na prowadzenie połączeń głosowych, wysyłanie SMS-ów, MMS-ów oraz korzystanie z danych mobilnych, gdy jesteś poza zasięgiem swojego macierzystego operatora.

Jak wygląda roaming od 1 lipca 2013?

W wyniku zawartego Porozumienia pomiędzy Parlamentem Europejskim a rządami krajów członkowskich UE, od 1 lipca 2013 r. zostały ustalone nowe pułapy cenowe za poszczególne usługi świadczone w roamingu międzynarodowym w krajach Unii Europejskiej. Na poziomie detalicznym po raz pierwszy rozszerzono je także na usługi dotyczące transmisji danych.

Ile kosztuje roaming?

Koszty roamingu w Polsce zależą od operatora, z którego usług korzystasz oraz kraju, w którym mieszkasz. Jeżeli jesteś obywatelem Unii Europejskiej i korzystasz z operatora zarejestrowanego w UE, roaming w Polsce powinien być objęty zasadą “roaming jak w domu” (roam like at home). Oznacza to, że korzystanie z usług telefonii komórkowej w Polsce (połączenia głosowe, SMS-y, MMS-y oraz dane mobilne) nie będzie wiązało się z dodatkowymi opłatami, a wszelkie koszty zostaną naliczone według Twojego standardowego planu taryfowego.

Jeśli jednak mieszkasz i korzystasz z operatora spoza Unii Europejskiej, koszty roamingu w Polsce będą zależały od umowy między Twoim operatorem a polskimi operatorami. W takim przypadku, przed podróżą do Polski, warto skontaktować się ze swoim operatorem, aby sprawdzić aktualne stawki roamingowe. Niektórzy operatorzy mogą oferować specjalne pakiety roamingowe dla podróżnych, które mogą obniżyć koszty korzystania z telefonu komórkowego za granicą.

W przypadku osób, które planują dłuższy pobyt w Polsce, warto rozważyć zakup karty SIM od lokalnego operatora, aby korzystać z niższych cen usług telefonii komórkowej oraz uniknąć ewentualnych dodatkowych opłat związanych z roamingiem.

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl