Strona główna Moto Ile kosztuje przegląd samochodu?

Ile kosztuje przegląd samochodu?

autor ile kosztuje
2 komentarze 446 odsłon 2 minuty czytania

Przegląd auta to coroczny wydatek, który towarzyszy każdemu posiadaczowi czterech kółek. Jest to wymagana kontrola, od której zależy czy nasz pojazd zostanie dopuszczony do dalszego ruchu, czy nie. Lista kontrolowanych elementów auta jest długa i ściśle określona a przegląd wykonać można tylko w autoryzowanej stacji diagnostycznej.

Co jest sprawdzane podczas przeglądu?

Diagnosta sprawdzi czy dane pojazdu zgadzają się z tymi wpisanymi w dowodzie rejestracyjnym, stan tablic rejestracyjnych. Dodatkowo zweryfikuje stan ogumienia oraz prawidłowość działania i ustawienia świateł. Hamulce, to kolejny etap weryfikacji stanu pojazdu, który wraz z układem kierowniczym poddawany jest szczegółowej kontroli. Zostanie sprawdzony nie tylko stan klocków hamulcowych, ale również linek oraz sprawdzana jest siła hamowania.

Zawieszenie, nadwozie oraz podwozie jest również poddawane kontroli. Jeśli nasz samochód wyposażony jest w instalację gazową, zostanie ona również sprawdzona.

Co jeśli przegląd auta wykryje usterkę?

Jeśli usterka w naszym aucie nie jest groźna, wydawane jest zaświadczenie i jesteśmy informowani o konieczności naprawy i wykonaniu ponownego badania. Gdy dane pojazdu nie zgadzają się z tymi wpisanymi w dowodzie rejestracyjnym bądź usterka zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego lub środowisku, diagnosta może zatrzymać dowód rejestracyjny. W takiej sytuacji w terminie do 14 dni można skontrolować naprawiane elementy. Jeśli zdecydujemy się na przegląd na innej stacji, będziemy musieli wykonać go od początku.

Przegląd samochodu na żądanie

Aby uniknąć sytuacji pozbawienia pojazdu, warto przed właściwym przeglądem zrobić kontrolę auta na własną rękę w zwykłej stacji diagnostycznej, gdzie naprawimy wszelkie usterki, które mogą spowodować, że przegląd zakończy się niedopuszczeniem pojazdu do ruchu. Dzięki wcześniejszym naprawom przegląd będziemy musieli wykonać tylko raz.

Ile kosztuje przegląd samochodu i innych pojazdów?

Ile kosztuje przegląd? W przypadku przeglądu cena nie jest zależna od rocznika auta.

rodzaj pojazdu cena
motocykl

62 zł

osobowy

98 zł

osobowy z instalacją gazową

161 zł

auto po kolizji

94 zł

auto sprowadzane z zagranicy

164 zł

badanie po usunięciu usterki

15-40 zł

Mamy nadzieję, że nasz artykuł przybliżył Wam ceny przeglądu samochodu i innych pojazdów.

podobne artykuły

2 komentarze

josos 5 listopada 2015 - 10:19

I z pełną świadomością mogę polecić Wam “Speed Car”. Działają w wielu miejscach, są rozpoznawalni, więc nie mogą sobie pozwolić na brak rzetelności i mają konkurencyjne ceny. Jestem z małej miejscowości niedaleko Gdańska i w porównaniu do usług oferowanych u nas wyszedłem na tym dużo lepiej (licząc już z paliwem za przejazd)

odpowiedz
Gość 19 listopada 2015 - 14:50

Ja też polecam Speed Car. Pracują tam świetni fachowcy, wszystko odbywa się na czas. Nigdy nie miałem żadnych problemów z przeglądem itp. Ostatnio wymieniałem tam też gaśnicę. Przegląd kosztuje tam niecałe 100 zł. Polecam!

odpowiedz

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl