Praca dyplomowa

Praca dyplomowa

– Jak tam twoja praca dyplomowa?
– Hmmm, część teoretyczna praktycznie zrobiona
– A praktyczna?
– Teoretycznie…

Dowcip oparty na faktycznej sytuacji wielu studentów, maturzystów i innych. Każdemu się wydaje, że na pisanie pracy dyplomowej, zaliczeniowej czy chociażby referatu jest bardzo dużo czasu. Radośnie więc poświęcają się urokom studenckiego życia. Niestety czeka ich twarde zderzenie z rzeczywistością kiedy okazuje się, że czas przeleciał przez palce a termin oddania pracy jest tuż tuż. Każdy prawdziwy student w takiej sytuacji ostro zabiera się do pracy i zaczyna… rozmyślać nad realnymi możliwościami podróży w czasie do momentu, kiedy termin był jeszcze daleko. Póki co jednak podróże w czasie możliwe są tylko w naszej wyobraźni, a każdy kolejny rocznik studentów niezmiennie ma naukę na najniższym stopniu hierarchii. Na szczęście ktoś bardziej obowiązkowy od nieszczęsnego studenta wymyślił całkiem dobry sposób zarobku, ratujący wyżej wymienionego przed traumą nieprzespanych nocy i (o zgrozo!) nauki.

Profesjonalne pisanie prac dyplomowych, refekatów i wszystkich innych tekstów to rzeczywiście biznes ratujący „życie” wielu osobom z dobrą, lecz krótką pamięcią. Dla wielu osób dużo lepszym rozwiązaniem jest zapłata za tekst niż poświęcanie czasu na grzebanie w źródłach, późniejsze produkowanie się przy klawiaturze oraz poprawki.

Jest dużo plusów zlecenia pisania pracy profesjonalistom:

  • pisaniem zajmuje się osoba zainteresowana tematem i znająca się na nim dobrze
  • w czasie tworzenia pracy zamawiający ma do niej pełny wgląd i możliwość wprowadzana poprawek
  • zamawiający oszczędza dużo czasu, który często jest cenniejszy niż sam koszt pracy

Profesjonaliści zajmujący się pisaniem prac zaznaczają, że teksty napisane przez nich są tylko pomocami w pisaniu własnych prac, jednak bardzo często tak napisane prace są wykorzystywane w całości przez zamawiających jako ich własne. Pamiętaj studencie, jeśli zlecasz napisanie pracy, znajdź czas na zapoznanie się z nią albo zacznij budowę wehikułu czasu 🙂

Cennik prac magisterskich, zaliczeniowych, licencjackich i innych nie jest sztywny. Każda firma wycenia się inaczej i nie ma możliwości łatwego porównania cen. Koszt pracy uzależniony jest jednak od kilku czynników:

  • ilości stron,
  • tematyki,
  • dostępności materiałów,
  • charakteru pracy (opisowa czy badawcza),
  • terminu realizacji
  • stopnia trudności (np. w przypadku tłumaczeń)

Jeśli więc musisz oddać kilkustronicowy esej, na który masz jeszcze czas ale z jakiegoś powodu nie masz serca do niego usiąść możesz być pewien, że kwota, która przyjdzie ci zapłacić nie zrujnuje twojego portfela (ceny powinny oscylować w granicy 15-20 zł/stronę). Jeśli jednak musisz napisać kilkudziesięcio stronicową pracę zaliczeniową i to najlepiej na wczoraj, kwota może być dość wysoka. Na szczęście na nażdej stronie oferującej pomoc w pisaniu prac można znaleźć formularz kontaktowy lub numer telefonu i szybko uzyskać konkretną wycenę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *