Strona główna Moto Ile kosztują opony zimowe?

Ile kosztują opony zimowe?

autor ile kosztuje
0 komentarz 439 odsłon 3 minuty czytania

Najtańsze opony zimowe, które znalazły się rankningu ADAC kosztują od 148 zł, jednak ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Dokonując wyboru opon zimowych musimy patrzeć jednak nie tylko na cenę, ale na jakość, ponieważ od niej zależy nasze bezpieczeństwo oraz życie. A ono nie ma ceny…

Według najnowszego rankingu ADAC na śniegu najlepiej radzą sobie opony Continental ContiWinterContact TS800 (koszt od 270 do 610 zł), które również są najbardziej ekonomiczne – zużywają najmniej paliwa. Na kolejnych pozycjach znalazły się Semperit Master-Grip i ESA-Tecar Super Grip 7.

Na lodzie nie będą “tańczyć” opony serii Michelin Alpin A4, które uzyskały wynik lepszy niż Sava Eskimo S3+ czy Falken Eurowinter HS439.

Na mokrej nawierzchni dobrze radzą sobie Goodyear UltraGrip 8, Continental ContiWinterContact TS800 (ponownie na podium!) oraz Uniroyal MS Plus 66.

Ile kosztują opony zimowe?

W Polsce, ceny opon zimowych zaczynają się od około 150 złotych za podstawowe modele, a kończą się na ponad 1000 złotych za modele premium i wysokiej jakości. W zależności od marki i modelu, ceny mogą oscylować w przedziale od 200 do 700 złotych za sztukę.

Ceny poszczególnych typów opon zimowych mogą się różnić w zależności od marki, modelu, rozmiaru, parametrów technicznych i jakości. Poniżej przedstawiam przybliżone ceny różnych typów opon zimowych w Polsce:

model opon zimowych cena
Michelin Alpin 6 482 zł
Michelin Pilot Alpin 5 708 zł
Michelin Pilot Alpin 5 SUV 783 zł
Goodyear UltraGrip Performance 3 327 zł
Goodyear UltraGrip Performance + SUV 629 zł
Continental WinterContact TS 870 364 zł
Continental WinterContact TS 870 P 488 zł
Bridgestone Blizzak LM005 323 zł
Nokian Tyres Snowproof 2 269 zł

Jak widać na przykładzie zwycięzcy rankingu czy na przykład modelu Alpin 4 (ceny od 290 do 479 zł), ceny opon w różnych sklepach internetowych mogą się różnić prawie dwukrotnie. Dlatego tak ważne jest dokładne przeanalizowanie ofert sklepów internetowych, tradycyjnych oraz wizyta na Allegro. Co więcej, droższy produkt wcale nie oznacza lepszej jakości – często bywa odwrotnie. Dla przykładu są to opony Maloya Davos i Falken Eurowinter HS439, które otrzymały dostateczną/mierną ocenę, a kosztują prawie tyle samo lub nawet więcej niż zwycięzca rankingu.

Ile kosztują używane opony zimowe?

Cena używanych opon zimowych zależy od wieku, stanu technicznego i jakości. W Polsce, ceny używanych opon zimowych zaczynają się od około 50 złotych do 100 złotych za sztukę, a mogą sięgać nawet do 300 złotych za sztukę w przypadku używanych, ale w dobrym stanie i z niskim przebiegiem. Warto jednak pamiętać, że kupując używane opony, należy dokładnie sprawdzić ich stan techniczny i zużycie, aby upewnić się, że są w dobrym stanie i bezpieczne do użytku. Należy również zwrócić uwagę na dotychczasowe warunki użytkowania oraz na bieżnik, który powinien mieć co najmniej 4 mm głębokości, aby spełniać wymagania ustawowe.

Pełne wyniki testu opon zimowych ADAC 2011/2012

Prezentowane wyniki dotyczą opon zimowych o rozmiarach 175/65R14, ale można je przenosić również na inne rozmiary. Niższa wartość w kolumnach od 3 do 9 oznacza lepszy wynik. Kolumna 2 to ocena ogólna w polskiej skali szkolnej (im więcej tym lepiej). W nawiasach podano wagi, czyli znaczenie poszczególnych parametrów w ogólnym wyniku.

Źródło: Ranking ADAC

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl