Strona główna Moto Ile kosztuje Opel Corsa?

Ile kosztuje Opel Corsa?

autor ile kosztuje
0 komentarz 381 odsłon 3 minuty czytania

Miejskie samochody są przez wielu uznawane za samochody małe, ciasne i nieadekwatne do ceny. Ale czy każde auto małe, musi być ciasne i nadawać się tylko do miasta? Otóż nie. Najlepszym przykładem, na to, że miejskie auto to nie to co 15 lat temu, jest właśnie Opel Corsa.

Jaki jest Opel Corsa?

Jest to jeden z najpopularniejszych europejskich samochodów segmentu B, czyli samochodów małych, ale nie tylko do miasta. Opel Corsa ma bagażnik o pojemności około 270 litrów. Jest to średnia pojemność w tej klasie. Ale to nie znaczy, że trzeba tym autem jechać tylko w mieście. Wielu ludzi jedzie nad morze czy w góry, właśnie takim samochodem. Nie jest to auto do rodzinnych podróży, ale w dwie osoby można na tygodniowy wyjazd się wybrać. Opel Corsa jest jednym z najbezpieczniejszych aut na rynku. W testach zderzeniowych dostał 5 gwiazdek na 5 możliwych.

Corsa jest produkowana od około 20 lat, więc jest to już stary model, ale w kolejnej wersji. To, co urzeka ludzi to dobre wyposażenie, niezłe wykończenie, mała awaryjność. Problemy sprawia obsługa kierunkowskazów lub wycieraczek, a także średniej jakości (jak na ten segment) hamulce. Nie licząc tych dwóch rzeczy, samochód należy do udanych aut.

Informacje od producenta: Niezależnie od kąta widzenia, Corsa robi piorunujące wrażenie. Swoim charakterem i niecodzienną formą skutecznie przełamuje monotonię ulic. Wnętrze nowego Opla Corsy jest równie stylowe co jego nadwozie. Dostępna przestrzeń i komfort będą dla Ciebie dużą niespodzianką. Komfortowe fotele i panele dekoracyjne na desce rozdzielczej i drzwiach tworzą przytulny nastrój. Lakierowane na czarno powierzchnie, subtelne podświetlenie zegarów i oryginalny, świetnie zorganizowany kokpit doskonale się uzupełniają.

Silniki i spalanie Opla Corsy

Jakie zatem są silniki, jeżeli to samochód nie tylko do miasta? Benzynowe 1.0, 1.2, 1.4 oraz diesle, największy 1.7. Tak więc można dopasować silnik do naszych potrzeb. Jeżeli faktycznie myślimy o jeździe tylko po mieście, to poleciłbym wersję benzynową 1.2. Jeżeli ktoś woli wersję do jazdy mieszanej, czyli 50% miasto i 50% szosa, to warto się zastanowić nad wersją 1.4 w benzynie lub 1.7 diesla.

W dzisiejszych czasach paliwo jest drogie, a cena ropy zrównała się z ceną benzyny. Na tankowaniu dużo nie zaoszczędzimy, a korzyścią z silnika diesla jest już tylko nieco mniejsze spalanie. Z drugiej strony koszty utrzymania takiego samochodu są wyższe niż w przypadku wersji z benzynowym silnikiem. Strach pomyśleć, ile trzeba wydać jeśli silnik ulegnie awarii. To który silnik wybrać zależy, ile rocznie przejeżdżamy kilometrów? Jeżeli 12.000, to nie ma sensu kupować diesla. Jeżeli 18.000 km, to wtedy diesel jest wskazany.

Ile kosztuje Opel Corsa?

W 2021 roku cena nowego Opla Corsa w Polsce zaczynała się od około 50 000 zł za podstawowy model z silnikiem benzynowym. Wersje wyposażone w lepsze silniki, bardziej zaawansowane systemy bezpieczeństwa czy wygodniejsze wnętrze mogły kosztować znacznie więcej.

Ceny używanych samochodów Opel Corsa mogą się znacznie różnić, w zależności od takich czynników, jak rok produkcji, stan techniczny, wyposażenie czy przebieg. Na przykład, używany Opel Corsa z 2015 roku mógł kosztować między 20 000 a 30 000 zł, a cena używanej Corsy z 2010 roku mogła być niższa, na poziomie około 10 000 – 20 000 zł.

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl