Nokia C3

Nokia C3-01

Z niecierpliwością czekałem na możliwość testowania nowej Nokii C3-01 Touch and Type przede wszystkim ze względu na jej unikalną właściwość jaką jest połączenie klasycznego telefonu z klawiaturą alfanumeryczną i ekranu dotykowego. Byłem bardzo ciekawy czy takie połączenie okaże się złotym środkiem i zadowoli wszystkich klientów zarówno zwolenników telefonów dotykowych jak i tych którzy preferują klasyczną klawiaturę.

Cena modelu w sklepach waha się od 495 do 1499 złotych. W sieci Play kosztuje on już od 1 zł w abonamencie 59 złotych.

Pozytywne pierwsze wrażenie

Od pierwszego momentu telefon zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Ma estetycznie wykonaną obudowę ze stali nierdzewnej, wykończoną chromowanymi elementami, dużym wyświetlaczem i wygodną klawiaturę. Patrząc pierwszy raz na ten telefon od razu widać, że coś jest nie tak niby przypomina zwykły telefon ale brak w nim klawiszy funkcyjnych i stosowanego od wielu lat w każdej Noki joysticka. Z przycisków klasycznych mamy tylko klawisze numeryczne i dwa przyciski do nawiązania i rozłączenia połączenia.

Po uruchomieniu telefonu brakujące przyciski wyświetlają się nam na dole ekranu. Niby nic nowego, ale takie rozwiązania były już stosowane przez różnych producentów jednak nowością jest to, że po całym menu poruszamy się za pomocą klawiatury dotykowej. Automatycznie nasuwa się pytanie, po co producent wyposażył ten telefon w taką funkcję? Przecież telefony z klasyczną klawiaturą i joystickiem służącym do nawigacji sprawdzają się bardzo dobrze i rzeczywiście przy normalnym korzystaniu z telefonu ekran dotykowy w niczym nam szczególnie nie pomaga ani w niczym nie przeszkadza. Poruszamy się po menu telefonu trochę inaczej. Panel dotykowy ma jednak jedną dużą zaletę znacznie ułatwia nam korzystanie ze wszelkiego rodzaju multimediów. Przeglądanie zdjęć, odtwarzanie video, surfowanie po Internecie jest dużo prostsze i przyjemne ta unikalna możliwość telefonu daje użytkownikowi znacznie więcej możliwości komunikacji niż tylko zwykłe wykonywanie połączeń oraz wysyłanie SMS-ów.

Parametry

Producent wyposażył telefon w baterię litowo-jonową BL-5CT o sporej pojemności– 1050 mAh. Urządzenie w stanie gotowości jest w stanie wytrzymać do 405 godzin i 5,5 godziny rozmów. Jeśli przełączymy telefon na transmisję 3G czas rozmów skróci się do 4 godzin. Aparat ma możliwość pracy we wszystkich najpopularniejszych technologiach: EGSM 850/900/1800 oraz 1900; WCDMA 850/900/1900 i 2100 tutaj należy wspomnieć, że modem telefonu pozwala na pobieranie danych z Internetu z prędkością do 10mb/s przy wykorzystaniu sieci 3G+. Nokia C3-01 komunikuje się z innymi urządzeniami przy użyciu, interfejsu Bluetooth w wersji 2.1 z EDR oraz USB i WiFi. Telefon pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego o oznaczeniu Series 40 wydanie 6 Robienie zdjęć umożliwia nam wbudowany aparat o rozdzielczości 5 Mpix i trzeba tu przyznać, że zdjęcia wychodzą całkiem nieźle.

Dla kogo?

Przez cały okres testowania telefonu zastanawiałem się dla kogo ten telefon jest przeznaczony. Ma bardzo elegancką obudowę wykonaną z dobrej jakości materiałów, klasyczny wygląd a zarazem jest naszpikowany wszystkimi możliwymi funkcjami multimedialnymi które do tej pory były dedykowane telefonom dotykowym. Czy telefon okaże się złotym środkiem, idealnym połączeniem maszyny multimedialnej zamkniętej w obudowie klasycznego telefonu? O tym zdecydujecie Państwo sami decydując się lub nie na jego zakup. Na pewno Nokia C3-01 Touch and Type jest ciekawą alternatywą dla wszystkich oczekujących czegoś więcej.

Video recenzja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *