Moda na studniówkę

Początek roku to czas, kiedy liczne grono maturzystek szuka idealnej kreacji na bal studniówkowy. Serwis Skąpiec.pl prześledził tegoroczne trendy i przygotował krótkie zestawienie najpopularniejszych sukienek.

Studniówka jest bez wątpienia jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu uczennic szkoły średniej. Nic więc dziwnego, że podczas balu chcą one wyglądać zjawiskowo. Uroczysta atmosfera takiej imprezy sprawia, że przyszłe maturzystki wybierają zazwyczaj gustowne, stylowe kreacje. W modzie studniówkowej królują więc stonowane kolory, takie jak czerń, grafit, bordo i beż. Odważniejsze dziewczęta decydują się na sukienki w odcieniu czerwieni czy różu.
 

Czerń zawsze w modzie

stud_czarEleganckie sukienki w kolorze głębokiej czerni są ponadczasowe, dlatego też wiele licealistek decyduje się właśnie na taką kreację studniówkową. Z danych Skąpiec.pl wynika, że dużym zainteresowaniem cieszą się zarówno klasyczne „małe czarne”, jak i modne sukienki z baskinką czy też z różnego rodzaju koronkowymi akcentami. Dużo mniej popularne są modele z gorsetem i długa spódnicą.

Popularne produkty:

 1. Koronkowa sukienka z  rękawami ¾ i odkrytymi plecami Figl M076
 2. Elegancka „mała czarna” na jedno ramię Redial
 3. Asymetryczna, półdługa, asymetryczna sukienka Paprika Metallic Mullet
 4. Sukienka z baskinką KarteS KM46
 5. Gorsetowa sukienka z podwójną spódnicą KarteS KM02

 

Na przekór tradycji: czerwień

stud_czerwSukienki w kolorze czerwonym są niezwykle modne, jednak nie do końca wpisują się w studniówkową tradycję. Zgodnie przesądem podczas balu to przecież bielizna, a nie sama kreacja powinna być bowiem w tej intensywnej barwie. Maturzystkom wydaje się to jednak nie przeszkadzać i bez oporów wybierają czerwone sukienki. Szczególną popularnością cieszą się modele krótkie, tuż przed kolano, z satynową, koronkową lub tiulową spódnicą.

Popularne produkty:

 1. Rozkloszowana sukienka z koronkowym pasem Ivon 125
 2. Tiulowa sukienka z gorsetową górą KarteS KM47
 3. Sukienka-tuba Best Emilie
 4. Satynowa sukienka w kolorze intensywnej czerwieni FM-Ivon Evelina 105
 5. Sukienka wieczorowa z koronkowym gorsetem KarteS KM51

 

W jasnych barwach

stud_jasnyKreacje studniówkowe w jasnych kolorach lub wielobarwne to kolejny modny w tym roku trend. Duże zainteresowanie budzą zwłaszcza sukienki w równych odcieniach beżu czy rożu. Co ciekawe, wśród najpopularniejszych na Skąpiec.pl sukienek są również modele z jasną górą i ciemną spódnicą. Przypominają one tradycyjny strój galowy, obowiązkowy podczas studniówek odbywających się kilka dekad temu.

Popularne produkty:

 1. Drapowana sukienka z satyny w kolorze beżowym KarteS KM49
 2. Dwukolorowa sukienka odcinana pod biustem, kolor czarni i ecru Ivon 128
 3. Sukienka z ozdobną kokardą, kolor koralowy KarteS KM44
 4. Beżowa sukienka o kroju tulipana KarteS KM15
 5. Sukienka odcinana i wiązana pod biustem, w kolorze ecru lub jasny fiolet Heppin H000111

 

Na szczęście: podwiązka

stud_podwJeden ze studniówkowych przesądów mówi, że każda maturzystka podczas balu powinna mieć pod sukienką czerwoną bieliznę i podwiązkę. Ma ona później przynieść szczęście podczas egzaminu dojrzałości. Licealistki widocznie wierzą w siłę takich talizmanów, bo na Skąpiec.pl zainteresowanie podwiązkami w okresie przedstudniówkowym wzrosło kilkukrotnie. Jednym z najpopularniejszych produktów była podwiązka Marakesz firmy Julimex.