Melisski

Melisski – kultowe już obuwie, które weszło na rynek 25 lat temu! Świeci tryumfy sprzedażowe od zaledwie kilku sezonów a w naszych szafach pojawiło się wraz z falą kaloszy i innych „gumowych” butów. Co mają w sobie te właśnie buty, że kobiety płacą ponad 100 zł za parę butów z tworzywa sztucznego (wydawać by się mogło, że ani praktycznego, ani eleganckiego)? Oryginalne Melisski pachną gumą balonową i są bardzo wygodne. Na rynku można niestety spotkać wiele podróbek, a najchętniej kopiowany wciąż jest model ażurowych balerinek (oryginał do kupienia tutaj). Zabudowane balerinki od firmy Melissa są idealnym kompromisem pomiędzy kaloszami a zwykłymi balerinami. W sam raz na niepogodę – na pewno nie przemokną, a w razie poprawy pogody nie musimy się martwić, że stopa nie będzie oddychać.

Ostatnio Melissa zaczęła pokrywać swoje buty warstwą materiału przypominającego zamsz. Ażurowe butki wykonane w ten sposób są po prostu urocze i stanowią miłą odmianę od błyszczącej gumy. Dla chętnych, do kupienia pod linkiem w cenie 130 – 140 zł. Kiedy zapanował szał na Melisski, można było często spotkać najpopularniejsze model, czyli baleriny z dziurką na czubku i serduchem, obecnie wybór tych butów jest o wiele większy. Dostępne i bardzo popularne są japonki, a wśród nich takie modele jak: Pepper Black za 139 zł, Sugar White oraz Sugar Gold (109 zł), Juta – 130 zł a także Cute za 176 zł. Coraz więcej pojawia się sandałów, nawet rzymianek. Tutaj można polecić modele: Cacao – 180 – 190 zł, Fresh – 170 – 180 zł, Marula – 130 zł oraz Liberty – 200 zł. Baleriny dostępne są w wielu opcjach – ażurowe, zabudowane, częściowo odkryte. Prezentujemy kilka najciekawszych modeli: Ice ll Glass – 180 zł, Marine ll – 279 zł, Ultragirl – 120 zł, Ultragirl Animals z dziurką nad palcami – 155 zł a także Mel Vanilla za 130 zł.
Absolutnym hitem i zarazem zaskoczeniem są Melisski na obcasie. Nie każdy model wygląda niestety tak uroczo jak wyżej wymienione baleriny, ale jest kilka par, które stanowią absolutny „must have” każdej fashionistki. Prezentujemy je pod linkami: Amazonas – 266 zł, Apple – 240 – 250 zł, Ashanti – 230 zł oraz Patchuli – 470 zł.

Melisski stanowią przykład, jak coś z pozoru kiczowatego i niewygodnego może zyskać uznanie największych projektantów mody i stać się ukochanym obuwiem tysięcy kobiet. Przenieśmy się więc w świat dzieciństwa i zafundujmy sobie „balonowe” buty 🙂

Ranking damskiego obuwia

Ranking producentów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *