Strona główna Uroda i Zdrowie Ile kosztuje liposukcja laserowa?

Ile kosztuje liposukcja laserowa?

autor ile kosztuje
1 komentarz 278 odsłon 2 minuty czytania

Nie od dziś wiadomo, że tłuszcz można odessać z każdej części ciała, praktycznie dowolnie modelując sylwetkę. Pomijając cenę, zabieg ma drugi minus. Aby dostać się do złogów tłuszczu konieczne są nacięcia skóry i zdarza się, że po zabiegu zostają blizny lub tworzą się bliznowce. Sam zabieg wykonywany jest najczęściej w znieczuleniu ogólnym i śmiało można go nazwać operacją.

Perspektywa szybkiego pozbycia się tłuszczu wydaje się bardzo kusząca, a więc zobaczmy co na nam do zaoferowania w tym temacie dobrze już znany laser.

Jak to wygląda i “z czym to się je”?

Powiedzmy, że mamy zbędny tłuszczyk oraz równie zbędne kilka tysięcy złotych. Pierwszą rzeczą, którą trzeba zrobić przy kwalifikacji do zabiegu to rzucenie palenia (przynajmniej 2 tygodnie przed zabiegiem). Potrzebne będą również aktualne badania krwi i moczu. Tyle – zabieg zaplanowany. Jedyne obostrzenie  – na sześć godzin przed zabiegiem nie wolno jeść ani pić.

Lipoliza laserowa nie jest do końca bezinwazyjna. Lekarz wykonuje jedno nacięcie, zazwyczaj w zagięciu skóry (aby ukryć późniejszą bliznę). Przez nie wprowadzony zostaje do tkanki tłuszczowej światłowód  o średnicy 0,3 mm. Światło lasera rozbija pojedyncze komórki tkanki tłuszczowej doprowadzając do uwolnienia trójglicerydów. Efektem tego jest zamiana tłuszczu w emulsję, która następnie jest usuwana z organizmu. Jeżeli ilość tłuszczu jest niewielka, organizm sam się go pozbędzie na drodze naturalnych procesów metabolicznych. Większe ilości tłuszczu są odsysane specjalnym cewnikiem.

Rezultaty widoczne są po 1-2 miesiącach, po zabiegu stosuje się kostium uciskowy, niekiedy terapię antybiotykową a także masaże.

Jędrna skóra w gratisie

Tak! Podczas zabiegu ciepło lasera działa na tkanki podskórne i stymuluje do produkcji kolagenu i elastyny – białek odpowiedzialnych za wiek naszej skóry. Laser dodatkowo obkurcza już istniejące włókna kolagenowe, co powoduje efekt napięcia skóry.

Ile kosztuje konsultacja przed liposukcją laserową?

Koszt konsultacji przed liposukcją laserową zależy od indywidualnych ustaleń każdej kliniki medycznej lub gabinetu medycyny estetycznej. Niektóre kliniki oferują bezpłatne konsultacje przed zabiegiem, podczas gdy inne mogą pobierać opłatę za konsultację. Ceny za konsultacje przed liposukcją laserową w Polsce zaczynają się od około 100 złotych i mogą wynieść nawet 500 złotych.

Ile kosztuje liposukcja laserowa?

W Polsce, cena jednej sesji liposukcji laserowej zaczyna się od około 1500 złotych i może sięgać nawet 6000 złotych za sesję, w zależności od obszaru ciała i ilości tłuszczu do usunięcia. Zazwyczaj zaleca się serię zabiegów, od 1 do 4 sesji, aby osiągnąć najlepsze wyniki. Cena całego cyklu zabiegów liposukcji laserowej może wynieść od 5000 złotych do ponad 20 000 złotych.

podobne artykuły

1 komentarz

ArtOfWedding 4 sierpnia 2016 - 11:56

No fajnie, tylko zdrowe odżywianie i tak powinno zagościć w życiu. Ogólnie, to laser może nam pomóc właśnie tam, gdzie inne metody zawodzą, a i ceny są już całkiem niskie jak na nie.

odpowiedz

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl