Liposukcja (lipoliza) laserowa

Nie od dziś wiadomo, że tłuszcz można odessać z każdej części ciała, praktycznie dowolnie modelując sylwetkę. Pomijając cenę, zabieg ma drugi minus. Aby dostać się do złogów tłuszczu konieczne są nacięcia skóry i zdarza się, że po zabiegu zostają blizny lub tworzą się bliznowce. Sam zabieg wykonywany jest najczęściej w znieczuleniu ogólnym i śmiało można go nazwać operacją.

Perspektywa szybkiego pozbycia się tłuszczu wydaje się bardzo kusząca, a więc zobaczmy co na nam do zaoferowania w tym temacie dobrze już znany laser.

Jak to wygląda i „z czym to się je”?

Powiedzmy, że mamy zbędny tłuszczyk oraz równie zbędne kilka tysięcy złotych. Pierwszą rzeczą, którą trzeba zrobić przy kwalifikacji do zabiegu to rzucenie palenia (przynajmniej 2 tygodnie przed zabiegiem). Potrzebne będą również aktualne badania krwi i moczu. Tyle – zabieg zaplanowany. Jedyne obostrzenie  – na sześć godzin przed zabiegiem nie wolno jeść ani pić.

Lipoliza laserowa nie jest do końca bezinwazyjna. Lekarz wykonuje jedno nacięcie, zazwyczaj w zagięciu skóry (aby ukryć późniejszą bliznę). Przez nie wprowadzony zostaje do tkanki tłuszczowej światłowód  o średnicy 0,3 mm. Światło lasera rozbija pojedyncze komórki tkanki tłuszczowej doprowadzając do uwolnienia trójglicerydów. Efektem tego jest zamiana tłuszczu w emulsję, która następnie jest usuwana z organizmu. Jeżeli ilość tłuszczu jest niewielka, organizm sam się go pozbędzie na drodze naturalnych procesów metabolicznych. Większe ilości tłuszczu są odsysane specjalnym cewnikiem.

Rezultaty widoczne są po 1-2 miesiącach, po zabiegu stosuje się kostium uciskowy, niekiedy terapię antybiotykową a także masaże.

Jędrna skóra w gratisie

Tak! Podczas zabiegu ciepło lasera działa na tkanki podskórne i stymuluje do produkcji kolagenu i elastyny – białek odpowiedzialnych za wiek naszej skóry. Laser dodatkowo obkurcza już istniejące włókna kolagenowe, co powoduje efekt napięcia skóry.

[table “76” not found /]

Jedna myśl w temacie “Liposukcja (lipoliza) laserowa”

  1. No fajnie, tylko zdrowe odżywianie i tak powinno zagościć w życiu. Ogólnie, to laser może nam pomóc właśnie tam, gdzie inne metody zawodzą, a i ceny są już całkiem niskie jak na nie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.