Liposukcja (lipoliza) laserowa

Nie od dziś wiadomo, że tłuszcz można odessać z każdej części ciała, praktycznie dowolnie modelując sylwetkę. Pomijając cenę, zabieg ma drugi minus. Aby dostać się do złogów tłuszczu konieczne są nacięcia skóry i zdarza się, że po zabiegu zostają blizny lub tworzą się bliznowce. Sam zabieg wykonywany jest najczęściej w znieczuleniu ogólnym i śmiało można go nazwać operacją.

Perspektywa szybkiego pozbycia się tłuszczu wydaje się bardzo kusząca, a więc zobaczmy co na nam do zaoferowania w tym temacie dobrze już znany laser.

Jak to wygląda i „z czym to się je”?

Powiedzmy, że mamy zbędny tłuszczyk oraz równie zbędne kilka tysięcy złotych. Pierwszą rzeczą, którą trzeba zrobić przy kwalifikacji do zabiegu to rzucenie palenia (przynajmniej 2 tygodnie przed zabiegiem). Potrzebne będą również aktualne badania krwi i moczu. Tyle – zabieg zaplanowany. Jedyne obostrzenie  – na sześć godzin przed zabiegiem nie wolno jeść ani pić.

Lipoliza laserowa nie jest do końca bezinwazyjna. Lekarz wykonuje jedno nacięcie, zazwyczaj w zagięciu skóry (aby ukryć późniejszą bliznę). Przez nie wprowadzony zostaje do tkanki tłuszczowej światłowód  o średnicy 0,3 mm. Światło lasera rozbija pojedyncze komórki tkanki tłuszczowej doprowadzając do uwolnienia trójglicerydów. Efektem tego jest zamiana tłuszczu w emulsję, która następnie jest usuwana z organizmu. Jeżeli ilość tłuszczu jest niewielka, organizm sam się go pozbędzie na drodze naturalnych procesów metabolicznych. Większe ilości tłuszczu są odsysane specjalnym cewnikiem.

Rezultaty widoczne są po 1-2 miesiącach, po zabiegu stosuje się kostium uciskowy, niekiedy terapię antybiotykową a także masaże.

Jędrna skóra w gratisie

Tak! Podczas zabiegu ciepło lasera działa na tkanki podskórne i stymuluje do produkcji kolagenu i elastyny – białek odpowiedzialnych za wiek naszej skóry. Laser dodatkowo obkurcza już istniejące włókna kolagenowe, co powoduje efekt napięcia skóry.

Partia ciałaCena minimalna (zł)Cena maksymalna (zł)
Biodra40007000
Brzuch30008000
Kolana45005000
Plecy30007000
Podbródek30004000
Pośladki30006000
Ramiona30006000
Talia30006000
Uda (wewnętrzne i zewnętrzne)60007000
Uda wewnętrzne55005500
Uda zewnętrzne55005500

Jeden komentarz do “Liposukcja (lipoliza) laserowa”

  1. No fajnie, tylko zdrowe odżywianie i tak powinno zagościć w życiu. Ogólnie, to laser może nam pomóc właśnie tam, gdzie inne metody zawodzą, a i ceny są już całkiem niskie jak na nie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *