Strona główna Turystyka Ile kosztują wakacje w Hiszpanii?

Ile kosztują wakacje w Hiszpanii?

autor ile kosztuje
0 komentarz 325 odsłon 3 minuty czytania

Hiszpania jest jednym z tych krajów, który jest najczęściej wybierany przez wczasowiczów na wakacyjne wojaże. Jest położona na Półwyspie Iberyjskim, w jej skład wchodzą również Wyspy Kanaryjskie położone na Oceanie Atlantyckim oraz Baleary na Morzu Śródziemnym. Właśnie te wyspy, wraz ze słonecznymi plażami wybrzeży Hiszpanii są jednymi z najbardziej popularnych miejsc wybieranych na spędzanie wakacji. Prócz nich najczęściej wybieranymi i rozwiniętymi turystycznie regionami są: Madryt, Andaluzja, Katalonia oraz Walencja.

Gdzie na wakacje do Hiszpanii?

Często też wycieczki na wybrzeża Hiszpanii obejmują takie regiony jak: Costa del Sol, Costa Brava, Costa Blanca czy Costa Dorada. Bardziej religijnie nastawieni wycieczkowicze odwiedza istniejące od czasów średniowiecza sanktuarium – Santiago de Compostela, które każdego roku jest odwiedzane przez tysiące pielgrzymów z całego świata.

Najczęściej wybieranymi miejscami na spędzenie wakacji na Wyspach Kanaryjskich są Teneryfa, Lanzarote, La Palma i La Gomera, natomiast na Balearach są to głównie Majorka i Ibiza. Każdy z regionów Hiszpanii jest odmienny od innych pod względem zarówno kulturowym i językowym, jak i walorami przyrodniczymi. Szczególnie warto zwrócić uwagę na zabytki kulturowe, które często łączą w sobie elementy kultury mauretańskiej, łacińskiej i żydowskiej. Są one często malowniczo położone i upiększone dzięki otaczającej jej bujnej roślinności.

Zalety wakacji w Hiszpanii

Jednym z największych atutów wakacji w Hiszpanii są piaszczyste i rozłożyste plaże oraz łagodny klimat obfitujący w słoneczne dni i zawsze dodatnie temperatury, dzięki któremu sezon turystyczny trwa tu dość długo. Hiszpańskie kurorty posiadają również sprzyjające warunki do uprawiania sportów wodnych takich jak windsurfing, narty wodne czy żeglarstwo. Natomiast miłośnicy wędrówek po górach mogą wybrać się w Pireneje, Góry Iberyjskie, pasmo Sierra Nevada czy Sierra Morena. Pasma te są malowniczo położone wśród pięknej i egzotycznej roślinności. W końcu wakacje w Hiszpanii to możliwość obejrzenia popularnego na całym świecie widowiska, jakim jest corrida albo zapoznania się z tańcem flamenco. Energiczni i gościnni mieszkańcy tego kraju zapewniają świetny klimat wypoczynku oraz całą gamę rozrywek w barach, restauracjach czy dyskotekach.

Ile kosztują wakacje w Hiszpanii?

Koszt wakacji w Hiszpanii zależy od wielu czynników, takich jak sezon, region, czas trwania wakacji, standard zakwaterowania i wiele innych. Najdroższym sezonem turystycznym w Hiszpanii są wakacje w lipcu i sierpniu, a najtańszym – wiosną i jesienią. Przykładowe ceny wakacji w Hiszpanii dla jednej osoby to:

  • Loty: od 200 do 1500 zł, w zależności od daty wylotu, trasy i linii lotniczej.
  • Zakwaterowanie: od 50 zł za noc w hostelu do 1000 zł za noc w luksusowym hotelu. Cena zależy od lokalizacji, standardu i sezonu.
  • Wyżywienie: od 50 do 100 zł za dzień, w zależności od tego, czy jesz w restauracjach czy gotujesz samodzielnie.
  • Transport: koszt wynajęcia samochodu zaczyna się od około 100 zł za dzień, ale w Hiszpanii można również podróżować pociągiem, autobusem lub metrem.

Ogólnie, tygodniowy wyjazd do Hiszpanii może kosztować od 2000 zł do 6000 zł za osobę, w zależności od preferencji i standardu wakacji. Warto zaznaczyć, że te ceny to tylko szacunki i mogą się różnić w zależności od konkretnych okoliczności, takich jak miejsce i czas podróży, rodzaj zakwaterowania i wyżywienie.

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl