Strona główna Hobby Ile kosztuje tarcza do darta?

Ile kosztuje tarcza do darta?

autor ile kosztuje
0 komentarz 353 odsłon 2 minuty czytania

Chcąc kupić własną tarczę stajemy przed wyborem: sizalowa czy elektroniczna (zazwyczaj plastikowa)? Droższa czy tańsza? Z reguły jeśli kupimy sprzęt droższy i lepszy jakościowo to w dłuższym czasie, to dużo grając, zaoszczędzimy, ponieważ tarcza wolniej się zniszczy i później będzie potrzebna wymiana.

Czym są darty?

Darty to popularna gra rzutowa, która polega na rzucaniu małymi lotkami, tzw. dartami, w celu trafienia w specjalnie przygotowaną tarczę z podziałką punktową. Gra darta może odbywać się w różnych wariantach, ale najpopularniejszą i najczęściej stosowaną w turniejach jest gra na punkty.

Tarcza darta składa się z sektorów, które są podzielone na różne pola o określonych wartościach punktowych. Na zewnętrznym pierścieniu tarczy znajdują się sektory podwójne, a na wewnętrznym – potrójne. W centrum tarczy umieszczony jest sektor bullseye, czyli centralne pole, które jest podzielone na punktowane sektory.

W grze darta istnieją różne techniki rzutu i strategie, a gra wymaga precyzji, skupienia, a także umiejętności obliczania i strategicznego planowania, aby zdobyć jak najwięcej punktów.

Darty są popularne na całym świecie i odbywają się turnieje rangi międzynarodowej, w tym Mistrzostwa Świata w Darta, organizowane corocznie przez federację darta.

Jaka powinna być tarcza do darta?

Grając w dart profesjonalnie powinniśmy mieć dobrą tarczę sizalową dobrej marki. Ich ceny zaczynają się od ponad 100 zł. Za lepsze modele zapłacimy kilkaset złotych. Ale najprostsze dostępne są już od kilkudziesięciu. Wystarczy aby włókno dobrze przylegało do powierzchni a drut był wyprofilowany aby lotka nie odbijała się od niego. Z kolei wybierając najprostszą tarczę elektroniczną musimy zaopatrzyć się w większą kwotę. 200 zł to minimum aby kupić słabej jakości tarczę plastikową. Za tą cenę byśmy mieli dobrą sizalową. Grając w dart i chcąc mieć dobrą tarczę, która sama liczy wyniki lub po prosu lubimy takie to trzeba przygotować co najmniej 500 zł. Za tą cenę zakupimy już wystarczającą tarczę do domowych zastosowań i treningów.

Ile kosztuje tarcza do darta?

Ceny tarcz do darta zaczynają się od około 50-60 złotych za modele podstawowe, wykonane z tworzywa sztucznego. Modele profesjonalne, wykonane z drewna lub naturalnych włókien, mogą kosztować nawet kilkaset złotych. Przykładowe ceny niektórych modeli tarcz do darta w Polsce to:

  • Tarcza do darta z tworzywa sztucznego – około 50-60 złotych
  • Tarcza do darta z drewna – około 150-300 złotych
  • Tarcza do darta z naturalnych włókien – około 200-500 złotych

 

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl